אשרות עבודה

עו"ד למקרים הומניטאריים

עו"ד למקרים הומניטאריים – אזרח זר כמעט ואינו יכול לקבל מעמד בישראל; אין חוק המקנה לזר זכות לקבל מעמד בישראל, אבל רבים אינם יודעים שבמדינת ישראל קיימת ועדה בינמשרדית מיוחדת, שתפקידה הוא לבחון את המקרים החריגים והמיוחדים, בהם מתקיימים טעמים הומניטאריים המצדיקים שהאזרח הזר יקבל מעמד בישראל, והיא מוסמכת לאשר מעמד בישראל כולל תושבות קבע!

לאחרונה, השיג משרדנו תקדים חשוב בביהמ”ש העליון ביחס לועדה הבינמשרדית בנוגע לאופן הפעלת שיקול דעת משרד הפנים בטיפול בבקשה, והוא רלוונטי לתיקים רבים. בית המשפט קבע כי משרד הפנים לא הביא בחשבון את נסיבותיו המיוחדות של המקרה, וכי הוועדה אמנם ציינה שהתייחסה לנסיבות אך אין לכך עדות בפועל. בכך משרדינו סלל דרך לערער על החלטות הוועדה במקרים רבים בהם פעלה באופן דומה. 

בין הטעמים הנוספים שבגינם יוענק מעמד לאזרח זר, המוגדרים כ”טעמים הומניטאריים” ניתן למצוא זר החולה במחלה קשה, הורה קשיש לאזרח ישראלי, נסיבות חיים קשות, קרובי משפחה שאינם זכאים למעמד אך שניתן להסדיר מעמדם בכדי שלא להפריד את תאם המשפחתי וכיוצא באלה. למען הסר ספק, לא מדובר ב”רשימה סגורה”, ומכאן שעדיף תמיד להתייעץ עם עו”ד מומחה כדי לבחון האם גם בעניינך ניתן לפנות לוועדה ולהסדיר מעמדך בישראל.

  • ר' הגיעה לישראל כעובדת סיעודית מהפיליפינים ונותרה פה במשך כ-18 שה. ל-ר' לא נותר כמעט דבר בפיליפינים, וכל עולמה היה המשפחה בה טיפלה שנים רבות כל כך בישראל. אחרי מאבקים והליכים שניהלנו ואף הגענו לבית המשפט העליון, ניתן ל-ר' רישיון ישיבה מסוג א/5. זו קביעה יוצאת דופן שסוללת את הדרך להכרה במקרים ייחודיים כמו זה של ר'. 

אם אתם או בני משפחותיכם סבורים שנסיבות החיים שלכם או שלהם בקריטריונים המצדיקים הגשת בקשה ו\או במקרים שבהם הגשתם בקשה וקיבלתם תשובה שלילית אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית שבה נבחן את החומרים ביסודיות ונבין יחד מהן האפשרויות העומדות בפניכם.

הנכם מוזמנים להתרשם מלקוחות ממליצים מרוצים שמעמדם בישראל הוסדר מטעמים הומניטאריים,כאן.

למידע נוסף, הנכם מוזמנים לצפות בהרצאתו המצולמת של עו”ד תומר ורשה, בערוץ היוטיוב של המשרד, כאן.

בכל מקרה של ספק צרו קשר עם המשרד להדרכה ובחינה של התיק.

מעוניין במידע אודות עו"ד למקרים הומניטאריים
עו"ד למקרים הומניטאריים
עו"ד למקרים הומניטאריים