אשרות עבודה

בקשות חריגות

בקשות חריגות למטפלים סיעודיים

משרדנו מלווה לקוחות רבים אשר נפגעו כתוצאה מתיקון החוק והתנאים המוקשים הקבועים בו, וכעת התיקים מתנהלים בערכאות שונות. היות ולבני המשפחה אין מוצא אחר, והיות ואנו נוכחנו לראות מקרוב את הפגיעה המאסיבית של החוק בציבור עליו הוא נועד להגן, משרדנו מנהל מאבקים אלו בנחישות ובכוונתנו למצות הליכים עד לבית המשפט העליון במידת הצורך, שכן סוגיות אלו טרם הוכרעו.

חשוב לדעת: כי גם מי שלא עומד בקריטריונים הקבועים  – ייתכן שאף ניתן להסדיר את העסקתו בהליך משפטי ושווה להילחם על כך. הסיבה לכך היא שטובת המטופל הסיעודי הישראלי היא מעל הכל, כפי שנקבע לא אחת בפסיקה.  בהתאם לכך, משרדנו מנהל הליכים רבים עבור לקוחות, אשר מצאו את המטפל המתאים אך אינם עומדים בקריטריונים הקבועים בחוק, ואלו נבחנים כעת בפני ערכאות משפטיות. בהליכים אלו אנו מעלים את כלל הטענות החוקתיות המתאימות, בהתאם לנסיבות המקרה, כנגד סעיפי החוק הרלוונטיים, וזאת לאחר עבודת חקר ואיסוף מידע עוד מיום תיקון החוק. במהלך הליכים אלו, אשר טרם הוכרעו, משרדנו דואג לצווים אשר יאפשרו את המשך הטיפול, כך לקוחותינו יכולים להילחם על זכויותיהם וכנגד החקיקה הפוגענית, ללא חשש שהטיפול המיטיב ייפסק בעת שאנו מנהלים את מאבקם הצודק.

  • א' ו' – קטין בן 8 במאובחן כאוטיסט וזקוק לעזרה ותמיכה צמודה, אשר נקשר רק למטפלת שאיננה עומדת בתנאי החוק. משפחתו של א' פנתה אל משרדנו מתוך הבנה כי מציאות החיים לא תאפשר לא' להיפרד ממטפלתו, וכי הדבר יסב לו נזק אדיר, בייחוד לאור הקשר הרגשי וחשיבותו במקרים מסוג זה. גם לאחר שבית הדין דחה את הערר שהוגש כנגד ההחלטה לסרב לבקשתם בפסק דין שגוי מבחינה משפטית ומהותית, משרדנו ערער לבית המשפט המחוזי  והצליח לבטל את פסק הדין והורה על השבתו לבית הדין לצורך עריכת דיון נקודתי לגופן של הטענות ותוך שהוא מעמד את בית הדין לעררים על הטעויות בפסק הדין, עליהן משרדנו הצביע. כמובן שלכל אורך הדרך, א' נותר יחד עם מטפלתו ובכך נחסכו ממנו וממשפחתו עוגמת הנפש והנזק שייגרמו במידה ויאלצו להיפרד.
  • מ' ז' הוא מטופל סיעודי בן 68, הסובל ממחלות שונות לרבות פרקינסון ודמנציה חמורה. מ' הינו אדם חרדי המתגורר בשכונה חרדית, דבר המקשה על מציאת מטפלים שיהיו מוכנים להתאים עצמם לאורח חיים זה. משפחתו של מ' מצאו את המטפלת המסורה דינושה, אשר לא רק הסכימה להתאים את מציאות חייה לאורח חייו הדתי, אלא שהתגלתה כמטפלת בעלת יכולות פנומנליות, דבר אשר מדגיש את הצורך בהשארתה כמטפלתו. למרבה הצער דינושה לא עומדת בתנאי החוק ובקשתם נדחתה. בני המשפחה הגישו ערר בעצמם ואף הסכימו לדחותו וזאת לאור חוסר הידע המשפטי שלהם ואי הבנת מצב הדברים. בסמוך לכך פנו אל משרדנו לקבלת ייעוץ והכוונה, ובאמצעות נקיטת הליכים מדויקים ושימוש בידע הרב שנצבר במקרים דומים, משרדנו איתר פגם בהליך שהתנהל בפני בית הדין לעררים, ובית המשפט המחוזי קיבל את טענותינו, ביטל את פסק הדין והשיב את עניינם לבחינה מחודשת.

אנו מאמינים שיש צורך בשינוי המציאות החוקית, המסבה פגיעה משמעותית ובלתי מידתית בציבור חלש, הזקוק לסיוע מצד המחוקק. מעבר לסיוע נקודתי למשפחות בנקיטת הליכים פרטניים, משרדנו נמצא בקשר עם גופים שונים ובוחן דרכים אחרות למציאת פתרון כולל לבעיה ומתן מזור לכלל ציבור המטופלים הסיעודיים בישראל.

לכן, במידה ונמצא עובד סיעודי זר המיטיב עם המטופל, שברצונכם להעסיק דווקא אותו, ואף אם עבר את משך ההעסקה המקסימאלי כאמור, צרו קשר ובררו את האפשרויות העומדות בפניכם להעסקתו.

למידע רלוונטי נוסף לגבי מטפלים סיעודיים קראו

בכל מקרה של ספק צרו קשר עם המשרד להדרכה ובחינה של התיק.

מעוניין במידע אודות בקשות חריגות
עו"ד עובדים סיעודיים
עו"ד עובדים סיעודיים