בן זוג זר - בני זוג זרים | תומר ורשה עורכי דין

בני זוג זרים

אמנם מרבית הזוגות הנשואים מכירים במדינה בה שני בני הזוג נולדו, אך פעמים רבות הזוגיות חוצה גבולות למדינה אחרת, והרצון להתמסד מאלץ את אחד מבני הזוג להתגורר במדינה זרה. הצעד של בן זוג זר לעבור למדינה זרה הוא צעד מורכב, אשר גורם לו להתנתק מהמציאות והתרבות בה הוא נולד וחי. בני זוג זרים פעמים רבות אינם דוברים את השפה המקומית במקום מגוריו של בן הזוג, וחשים אי שייכות.

אחד הצעדים הראשונים במעבר קבוע לישראל של בן זוג זר של אזרח ישראלי הוא קבלת אזרחות, תהליך בירוקרטי סבוך וארוך. על מנת לקבל אזרחות ישראלית, בני זוג זרים נאלצים לעמוד בקריטריונים מסוימים ובתנאים מסוימים, זאת בהינתן כי הם אינם יהודים ולכן אינם יכולים לקבל אזרחות מכוח השבות.

כאשר בן זוג זר של אזרח ישראלי מעוניין לקבל אזרחות ישראלית יש דבר ראשון להוכיח כי מדובר בקשר אמיתי ולא פיקטיבי, וכי בכוונת הזוג להשתקע בישראל. בנוסף, יש להוכיח כי בני זוג זרים אינם מהווים סכנה לביטחון הציבור, בריאות הציבור או ביטחון המדינה.

לאחר שהוכיח את כל אלו, בן זוג זר נדרש לעבור תהליך מדורג על מנת להוכיח את כנות ויציבות הקשר הזוגי. תהליך זה אשר עוברים בני זוג זרים כולל מספר שלבים, כאשר בכל שלב הוא יחזיק באשרה מסוג מסוים התאפשר לו מגורים בישראל.

זקוקים לסיוע בקבלת אזרחות עבור בן זוג זר ? פנו עוד היום לתומר ורשה עורכי דין המתמחים בתהליכי הגירה וקבלת אזרחות של בני זוג זרים ועוד.